Materiały ścierne - oferta hurtowa

Zaopatrujemy firmy produkcyjne w materiały ścierne w konkurencyjnych cenach.
Zapraszamy do kontaktu w celu otrzymania spersonalizowanej oferty cenowo-terminowej.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Formularz kontaktowy

W celu uzyskania oferty spersonalizowanej zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego.

Dodatkowe opcje kontaktu:
telefon: 61 660 60 50
mail: biuro@tech-poznan.pl

Podanie numeru telefonu znacznie ułatwia nam dopytanie o szczegóły i przygotowanie dopasowanej oferty cenowo-terminowej.

Tarcze do cięcia metalu

Tarcze do cięcia metalu są wykorzystywane w branży budowlanej, instalacyjnej, remontowej oraz praktycznie w każdym warsztacie i zakładzie produkcyjnym. Producentów oraz samych rodzajów tarcz do cięcia metalu jest wiele. Tech Poznań jest oficjalnym dystrybutorem tarcz do cięcia producentów takich jak 3M, Lukas, CMT, Milwaukee oraz Klingspor, którzy są liderami w branży. W zależności od przeznaczenia danej tarczy do cięcia metali można je używać do pracy z takimi materiałami jak:

  • stal nierdzewna inox i stal węglowa,
  • metale miękkie i ich stopy np. aluminium, mosiądz, brąz,
  • stopy stosowane w przemyśle lotniczym i kosmicznym.

W naszym sklepie znajdziesz zarówno tarcze do cięcia metali, jak i tarcze i krążki ścierne do pracy z drewnem, szkłem, betonem, ceramiką i kompozytami.

Jeżeli potrzebujesz tarczy, od konkretnego producenta to napisz do nas. Będziemy mogli zaoferować Ci korzystną cenę i szybko zrealizujemy Twoje zamówienie. Doradzamy również w doborze odpowiednich tarcz w zależności od Twoich potrzeb.

Popularne tarcze tnące marki 3M

Uniwersalnością zastosowań swoich produktów bez wątpienia może pochwalić się firma 3M. W swoim portfolio posiadają tarcze do cięcia i szlifowania metali Cubitron II i Silver z obniżonym środkiem. Tarcze do cięcia i szlifowania Cubitron II, jak i Silver z obniżonym środkiem można zakupić o średnicach 125 mm, 150 mm oraz 230 mm. Marka 3M posiada również szlifierki kątowe, które są przystosowane do tarcz do cięcia tego producenta.

Bardzo istotne, z punktu widzenia bezpieczeństwa pracy, jest używanie tarcz tnących wraz z urządzeniem wyposażonym w osłonę, zgodnie z normą DIN EN 12413 dla materiałów ściernych spojonych. Takie narzędzia znajdziecie na naszej stronie internetowej www.tech-poznan.pl. Nie zawsze producent informuje w swoich katalogach produktowych o posiadaniu osłony zgodnej z normą DIN EN 12413 dla materiałów ściernych spojonych, więc warto poprosić naszych specjalistów o doradztwo.

Tarcze do cięcia metalu i szlifowania Cubitron II 3M

Tarcza do cięcia i szlifowania Cubitron II jest to produkt, który charakteryzuje się długą żywotnością. Wytrzymałość zastosowanego materiału na tarczach Cubitron II, uzyskano dzięki precyzyjnie kształtowanemu ziarnu, które samo się ostrzy i działa w niskiej temperaturze. Wzmocniona żywicą ściernica idealnie nadaje się do szlifowania, jak i do cięcia powierzchni wykonanych ze stali miękkiej oraz ze stali nierdzewnej. Kolejnym dowodem na potwierdzenie uniwersalności tarcz tnących 3M jest fakt, że tarcza Cubitron II umożliwia nadawanie obrabianym przedmiotom wymagane kształty dzięki płaskiej powierzchni wewnętrznej, a cienka krawędź zewnętrzna pozwala na wykonywanie prostopadłych nacięć i wyżłobień.

Tarcze do cięcia metalu i szlifowania Silver z obniżonym środkiem

Wcześniej wspomniana tarcza Silver z obniżonym środkiem marki 3M została opracowana z myślą o ukosowaniu, wygładzaniu płomieniowym, usuwaniu spawów i fazowaniu. Można ją zastosować na wielu podłożach wykonanych ze stali węglowej i stali nierdzewnej inox. Tarcza tnąca Silver z obniżonym środkiem posiada precyzyjnie kształtowane ziarno, które nieustannie pęka na ostre punkty i krawędzie, które precyzyjnie przecinają metal, a nie żłobią lub wyrywają, jak w przypadku tradycyjnych materiałach ściernych. Dzięki temu, zastosowany materiał w tarczach 3M jest znacznie trwalszy niż konwencjonalne materiały ścierne z ziarnem ceramicznym, zachowując przy tym wysoką wydajność cięcia podczas całego okresu użytkowania.

Tarcze tnące Inox Cubitron II

Innymi popularnymi tarczami do cięcia są tarcze wypukłe Inox oraz proste Inox. Tarcze również posiadają materiał ścierny Cubitron II, który cechuje się niezwykłą wytrzymałością i szybkością cięcia. Wymienione wcześniej tarcze poradzą sobie w pracy z wszystkimi typami metali, w tym stalą nierdzewną. Ogromną zaletą tarcz Inox jest możliwość ich szybkiego mocowania bez użycia narzędzi, co w znacznym stopniu ułatwia wymianę dysków, usprawniając tym samym pracę.

Możemy zakupić tarcze tnące o średnicach 75 mm, 115 mm, 125 mm, 180 mm oraz 230 mm, oraz o grubościach 1 mm, 1.6 mm, 2 mm, 2,5 mm oraz 3 mm.

Tarcze do cięcia metalu 125 mm

Najbardziej popularnymi tarczami do cięcia są tarcze 125 mm. Jest to średnica tarcz tnących, która jest najbardziej powszechna ze względu na jej dopasowanie do największej liczby urządzeń. Wszyscy znani producenci tarcz tacy jak np. 3M, Klingspor, CMT, Lukas, Milwaukee, Bosch mają w swojej ofercie tarcze tnące o średnicy 125 mm. W doborze odpowiedniej tarczy jest nie tylko średnica, ale również granulacja, grubość, maksymalna prędkość obrotowa, średnica wewnętrzna, materiał ścierny, a przede wszystkim przeznaczenie. Najczęściej tarczy do cięcia o średnicy 125 mm wykorzystuje się z użyciem szlifierek kątowych. Urządzenia te świetnie sprawdzają się do cięcia rur i innych materiałów wykonanych z metalu, kamienia, drewna oraz do usuwania nadlewek hutniczych, rdzy czy farby. Szlifierki kątowe równie często używa się wraz z krążkami ściernymi, które służą do obróbki powierzchni jak np. szlifowanie, usuwanie nierówności i spoin, polerowanie czy fazowanie krawędzi.

Tarcze tnące przeznaczone do cięcia materiałów budowlanych

Wielu wspomnianych wcześniej producentów jak Milwaukee, CMT, Klingspor, 3M i Lukas posiada w swojej ofercie tarcze tnące, które są niezbędnym elementem każdej pracy budowlanej. Firma Milwaukee oferuje tnące tarcze diamentowe, które jak opisuje producent, świetnie sprawdzają się do pracy z takimi materiałami jak:

  • bloki wapienne i piaskowce,
  • dachówki betonowe i iłowe,
  • granit,
  • gnejs,
  • płytki betonowe, kamionkowe, granitowe i marmurowe,
  • poroton, porfir i sztuczny kamień.

Firma CMT posiada tarcze tnące do metalowych rur oraz do cięcia miękkiego i twardego drewna, materiałów drewnopochodnych, sklejek.

Zarówno Lukas, jak i Klingspor oferują wiele produktów jak np. tarcze diamentowe, tarcze korundowe do cięcia metali, które świetnie sprawdzą się do pracy z kątownikami, prętami oraz profilami.

Bez wątpienia tarcze tnące to tylko mała część osprzętu, jaki jest potrzebny na placu budowy, nie wspominając o całej gamie elektronarzędzi. Profesjonalne firmy budowalne oraz remontowe nie mogą obyć się bez szlifierek, frezarek, wiertarko-wkrętarek, pilarek, odkurzaczy przemysłowych i oczywiście dobrego radia.

Jesteśmy w stanie zaoferować Państwu każdy wyrób, produkowany przez wyżej opisanych Producentów. Jeżeli nie znalazłeś konkretnego produktu na naszej stronie internetowej, to napisz do nas, a na pewno przedstawimy Ci konkurencyjną ofertę.

Tech Poznań – Tarcze do cięcia metalu i nie tylko

Nasza firma zajmuje się dystrybucją wszelkiego rodzaju narzędzi, elektronarzędzi i materiałów ściernych. Współpracujemy od ponad 10 lat z wieloma firmami w całej Polsce. Dostarczamy im produkty, które umożliwiają pracę z drewnem, metalami, tworzywami sztucznymi, betonem, szkłem i kompozytami. W naszym sklepie znajdziesz zarówno narzędzia ręczne jak młotki, śrubokręty, piły, oraz zaawansowane technologicznie urządzenia jak pilarki stolikowe, okleiniarki krawędzi, szlifierki taśmowe i wiertarki ze stopą elektromagnetyczną.

Serdecznie zapraszamy do współpracy firmy produkcyjne, budowalne, remontowe oraz warsztaty stolarskie i samochodowe. Gwarantujemy profesjonalne doradztwo oraz terminową realizację zamówień.