Materiały ścierne - oferta hurtowa

Zaopatrujemy firmy produkcyjne w materiały ścierne w konkurencyjnych cenach.
Zapraszamy do kontaktu w celu otrzymania spersonalizowanej oferty cenowo-terminowej.

Wyświetlanie 1–12 z 107 wyników

Formularz kontaktowy

W celu uzyskania oferty spersonalizowanej zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego.

Dodatkowe opcje kontaktu:
telefon: 61 660 60 50
mail: biuro@tech-poznan.pl

Podanie numeru telefonu znacznie ułatwia nam dopytanie o szczegóły i przygotowanie dopasowanej oferty cenowo-terminowej.

Materiały ścierne – sklep Tech Poznań 

W naszym sklepie Tech Poznań oferujemy najwyższej jakości materiały ścierne. Zaopatrujemy firmy produkcyjne praktycznie z każdej branży, gdzie wymagana jest obróbka ścierna. Najczęściej obrabiane materiały to drewno, lakier, metal, ceramika, skóra, kompozyty czy szkło. Popularne produkty w naszym sklepie to tarcze do cięcia i szlifowania. Posiadamy także papiery ścierne, krążki ścierne, dyski fibrowe, krążki na rzep, szczotki kompozytowe, różnego rodzaju arkusze i rolki.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz produkty do obróbki ściernej marki 3M, Klingspor, Norton oraz Lukas.  Regularnie poszerzamy ofertę naszego sklepu, dlatego, jeżeli nie znalazłeś interesujących Cię materiałów, to zachęcamy do kontaktu. Doradzimy i przedstawimy ofertę cenową na interesujące Państwa materiały do obróbki ściernej.

Materiały ścierne 3M

W ofercie sklepu Tech Poznań znajdziesz przede wszystkim produkty marki 3M. Najpopularniejsze materiały ścierne 3M to: arkusze i rolki ścierne, a także dyski ścierne, ściernice tarczowe oraz pasy ścierne bezkońcowe. 3M posiada najwyższej jakości rozwiązania do różnego rodzaju aplikacji, w tym: szlifowanie, polerowanie, cięcie czy czyszczenie. Od wielu lat 3M jest liderem w zakresie obróbki ściernej.

Jako oficjalny dystrybutor marki 3M jesteśmy w stanie zaproponować Państwu produkty w konkurencyjnych cenach. Gwarantujemy terminową realizację zamówień, a także profesjonalne doradztwo z zakresu obróbki ściernej.

Arkusze i rolki

Jest to kolejna rozbudowana grupa produktowa marki 3M. Mamy tutaj arkusze i rolki na foli, piankowe, siatkowe, włókninowe oraz z papieru i płótna ściernego. Najbardziej popularną i rozbudowaną kategorią są arkusze ścierne z płótna ściernego oraz papieru ściernego. Znajdziemy tu produkty z takich serii jak Cubitron, Hookit, Wetodry czy Trizact.

Za pomocą różnego rodzaju arkuszy ściernych i rolek możemy pracować z wieloma materiałami. Najczęściej są to: drewno, metal, kompozyty, szkło. W tej gamie produktowej znajdują się arkusze i rolki, dedykowane do obróbki konkretnego rodzaju matali. Przykładem produktu, specjalnie zaprojektowanego do szlifowania miękkich podłoży metalowych, takich jak aluminium, mosiądz i brąz jest rolka, wykonana z płótna Cubitron II.

Jesteśmy w stanie dobrać rolki oraz arkusze w dowolnych wymiarach i w wielu formach granulacji. Szeroka oferta pozwala dopasować produkty ścierne do posiadanych maszyn i urządzeń. Odpowiednio dobrane materiały pozwolą wykończyć obrabiany materiał w zależności od oczekiwanego rezultatu.

Dyski ścierne, Krążki ścierne

Firma 3M oferuje również obszerną gamę dysków szlifierskich, ściernych i tarcz tnących. Dyski ścierne inaczej nazywane krążkami ścierymi, możemy używać do usuwania materiału, ujednolicania, wykańczania i polerowania. Za pomocą dysków ściernych możemy pracować z takimi materiałami jak drewno, metal, kompozyty. Uzyskujemy tę możliwość dzięki połączeniu kilku systemów żywic z różnymi materiałami oraz podkładami. Do dysków ściernych marki 3M możemy zaliczyć dyski fibrowe oraz lamelkowe. W ofercie firmy także dyski ścierne papierowe, siatkowe, włókninowe, z płótna ściernego, z systemem mocowania „quick change” oraz tarcze piankowe. Tak duża linia produktów pozwala na dopasowanie konkretnego dysku ściernego do posiadanych maszyn lub urządzeń. Branże, które wykorzystują krążki ścierne marki 3M to np. motoryzacja, lotnictwo, produkcja, budownictwo, energetyka.

Wszystkie krążki ścierne 3M zostały zaprojektowane w celu zwiększenia czasu użytkowania. Ten efekt uzyskano dzięki stworzeniu materiałów do obróbki, z precyzyjnie ukształtowanych ziarnach, działających jak narzędzie skrawające. Umożliwia to szybsze szlifowanie i mniejsze tarcie, minimalizują nagrzewanie się obrabianej powierzchni. Materiałami, które wykorzystano do produkcji krążków ściernych marki 3M to np. tlenek aluminium, ceramika precyzyjna, węglik krzemu, diament, tlenek glinu. Praktycznie wszystkie krążki ścierne 3M oferowane są w wielu średnicach, jak i rodzajach gradacji. Umożliwia to zastosowanie dysków ściernych do różnych rodzajów materiałów, uzyskując zamierzony efekt.

Solidna i wytrzymała konstrukcja materiałów ściernych marki 3M umożliwia skrócenie czasu pracy, poprawiając przy tym bezpieczeństwo i wydajność.

Dyski fibrowe – hurtownia

Najbardziej rozbudowanym rodzajem dysków ściernych marki 3M są dyski fibrowe. Główną technologią w dyskach fibrowych jest Cubitron II. Zastosowanie tego systemu zapewnia:

  • zwiększenie produktywności
  • poprawa komfortu i wydajności pracy
  • mniejsze zanieczyszczenie obrabianego metalu
  • usuwanie spoin, fazowania i ciężkie gratowanie.

Co więcej, dyski fibrowe wykonane z płótna Cubitron II, zapewniają nawet dwukrotnie szybsze cięcie i dłuższą żywotność w porównaniu z ceramicznymi dyskami ściernymi używanymi w zastosowaniach przemysłowych. Kolejną przewagą dysków fibrowych 3M nad konwencjonalnymi dyskami, jest mniejsza siła nacisku wymagana podczas pracy. Zmniejsza to powstawanie ciepła podczas tarcia i wydłuża żywotność dysku, a także redukuje powstanie drgań, które mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie operatora.

Dyski występują w różnych średnicach (w tym 125mm, 180mm, 115mm) oraz granulacjach (np. P36, P80, P60).

Ściernice listkowe 

Ściernice listkowe z wykorzystaniem szlifierki kątowej służą do obróbki stali, stali szlachetnej, metali nieżelaznych. Listki w ściernicach wykonane są z płótna ściernego lub włókniny. Wachlarzowe rozłożenie listów przyczynia się do zwiększenia żywotności ściernicy. Ze względu na bardzo dobry stosunek ceny do jakości dużą popularnością cieszą się ściernice listkowe marki Klingspor. Ściernice listkowe talerzowe od Klingspor to uniwersalny produkt do obróbki płaszczyzn i krawędzi. Materiał (elektrokorund cyrkonowy), z jakiego wykonane zostały ściernice, wpływa na komfort pracy oraz efekt obrabianego materiału. Najczęściej spotykamy ściernice listkowe o średnicy 115mm oraz 125mm.

Tarcze do cięcia i szlifowania

W zależności od obrabianego materiału i wykonywanej pracy należy wybrać odpowiednią tarczę do szlifowania. Dobranie odpowiedniej tarczy pozwoli nam na osiągnięcie zamierzonego efektu, zwiększenie żywotności tarczy, a także zachowanie bezpieczeństwa podczas pracy. Tarcze 3M są bardzo wszechstronne, ponieważ mają zastosowanie jako tarcze szlifierskie, jak i tarcze do cięcia. Dzięki zastosowaniu materiału Cubitron™ II w tarczach 3M uzyskano produkt zapewniający wyjątkowo szybkie cięcie i trwałość, zarówno w pracach ze stalą nierdzewną, jak i stalą miękką. Ciekawym rozwiązaniem, które umożliwia ukosowanie, wygładzanie płomieniowe, szlifowanie spawów i obróbka krawędzi na różnych metalach, jest srebrna tarcza szlifierska z obniżonym środkiem 3M™. Jest to produkt, który w odróżnieniu od innych dysków ściernych pozwala szlifować przedmioty oraz nadawać im wymagane kształty bez konieczności wymiany dysków. Efekt ten uzyskano dzięki precyzyjnie kształtowanym ziarnom 3M tworzącym trójkątne ostrza, które nieustannie ostrzą się samoczynnie podczas rozkruszania.

Tarcze do szlifowania i cięcia 3M występują w wielu różnych średnicach jak np. 115 mm, 102 mm, 150 mm, 127 mm, 180 mm, 230 mm. Przy doborze tarczy należy zwrócić uwagę na prędkość pracy szlifierki oraz tarczy. Zbyt wysoka prędkość pracy może spowodować pęknięcie tarczy do szlifowania oraz uszkodzenie obrabianego materiału.

Materiały ścierne do drewna

Firma 3M posiada wiele materiałów ściernych, które idealnie nadają się do obróbki drewna. 3M produkuje produkty, które możemy wykorzystać przy obróbce ręcznej lub przy pomocy maszyn i urządzeń. Przykładowymi seriami, które swoje zastosowanie znalazły przy pracy z drewnem, są m.in. Scotch-Brite oraz Hookit. Produkowane są zarówno arkusze włókninowe, jak i dyski ścierne na foli. Ogromną zaletą produktów ściernych marki 3M jest fakt, że praktycznie większość materiałów nadaje się na obróbkę wielu rodzajów materiałów. Dzięki temu jeden produkt możemy wykorzystać do pracy z kilkoma materiałami jak np. metal, drewno czy kompozyty. Nie dziwi zatem fakt, że produkty ścierne marki 3M znajdziemy w wielu warsztatach samochodowych, stolarskich czy na halach produkcyjnych.

Pozostałe materiały ścierne

Pasy ścierne bezkońcowe to ostatnia, z głównych grup produktowych wykorzystywanych do obróbki powierzchni. Firma Tech Poznań oferuje pasy ścierne bezkońcowe w dowolnej konfiguracji wymiarowej oraz materiałowej. Możemy wykonać dla Państwa pasy ścierne o dowolnej długości, szerokości. Również możecie Państwo wybrać wielkość ziaren, firmę produkującą materiał oraz sam materiał, z jakiego pas ścierny ma zostać wykonany. Przykładowymi tkaninami marki 3M, z którym wykonujemy pasy ścierne bezkońcowe są Cubitron II czy Trizact. Za pomocą materiałów 3M będziesz mógł np. ścierać twarde metale, takie jak stal węglowa, tytan, chrom kobaltowy, stal nierdzewna i inne stopy o wysokiej zawartości niklu.

Jesteśmy przekonani, że pomożemy dopasować pasy ścierne bezkońcowe do Twojej szlifierki taśmowej, które pozwolą otrzymać oczekiwane efekty obrabianego materiału. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.